Profil Resmi

ÖZGEÇMİŞ

1979 yılında Adana’da orta halli bir ailenin üçüncü ve son evladı olarak dünyaya geldim. İlk ve ortaokulu Adana’da okudum. Liseyi ise ailemin Ankara’da ikamet ediyor olmasından dolayı Ankara’da çeşitli liselerde okudum.

Üniversite eğitimime Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde başladım ve 2005 yılında mezun oldum. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde üniversite eğitimime devam ederken Atılım Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi’nde Yüksek Lisansa başladım. Ve tezimi “Türkiye’de Etnik Terör: ASALA ve PKK Örneği” konusu üzerine yaptım. 2009 Haziran ayında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden, 2014 Haziran ayında Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden ve 2016 yılında İstanbul Üniversitesi AUZEF Tarih Bölümü'nden mezun oldum. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü'nde lisans eğitimlerime devam ediyorum. Orta derecede İngilizce bilmekteyim.

2007 Mart’ında Büyük Birlik Partisi (BBP)’ne katıldım. BBP 2. ve 3. Olağanüstü Kurultayı’nda Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyeliği görevlerinde bulundum. Kasım 2008 tarihinde aktif siyasete ara verdim ve BBP’den istifa ettim.

Üniversite okuduğum yıllarda Ankara’da ticaret hayatına atıldım. 2001 – 2004 yılları arasında Ateşeceloğlu Kimya Sanayi Ltd. Şti.’nin Genel Koordinatörü olarak çalıştım ve ekonomik krizler nedeniyle aile şirketini kapatıp, ticaret hayatıma ara verdim.

Ortaokul ve lise yıllarımda şiir, kompozisyon ve resim dallarında çeşitli ödüller aldım. Yayınlanmamış 100’ün üzerinde siyasi içerikli şiirlerim bulunmaktadır. Ayrıca Lise yıllarımda Öze Çağrı ve Ankara Takip Gazetesi’nde bir dönem Küçük ASENA rumuzu ile köşe yazarlığı yaptım. Halen resmi web sitem başta olmak üzere çeşitli internet sayfalarında köşe yazarlığı yapmaktayım.

Boş zamanlarımda Türk Sanat ve Türk Halk Müziğimizi dinlemekten hoşlanmamın yanı sıra kitap okumaktan büyük zevk alırım.
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Üyesi ve Delegesiyim.

Yayınlanmış Eser:

 • Türkiye’de Etnik Terör: ASALA ve PKK Örneği – 2008 (Kitap)

 

Hazırladığım Rapor ve Dosyalar

 • Türkiye’de Terör – 2006

 • Özelleştirme – 2006

 • Terör ve Kitle İletişim Araçları – 2007

 • Sosyal Devlet Anlayışı – 2007

 • Üniversitelerde Halkla İlişkiler – 2007

 • Türkiye’de Terör ve Çözüm Yolları – 2007
  (Dağlıca Baskını sonrasında BBP tarafından Cumhurbaşkanı ve Başbakana sunulan Terör Raporu)

 • Özelleştirme ve TEKEL’in Özelleştirilmesi – 2008

 • Hukuk Uyuşmazlıkları’nda Arabuluculuk Sistemi’nin Fayda ve Zararları – 2008